KRÓTKI KURS METODY FELDENKRAISA

Categories: Uncategorized,Zajęcia Grupowe

KRÓTKI KURS METODY FELDENKRAISA od 10 maja 2018.

Krótki Kurs Metody Feldenkraisa będzie to cykl 5 lekcji ruchowych odbywających się w czwartki o 19.00 na ulicy  Zygmunta Augusta 7/3 w Krakowie. Planowane terminy spotkań: 10 maja, 17 maja, 24 maja, 7 czerwca i 14 czerwca. Koszt 5 spotkań: 150 zł. Istnieje możliwość uczestnictwa w pojedyńczych zajęciach, o ile są wolne miejsca. Koszt pojedyńczych zajęć: 35 zł. Istnieje również możliwość dołączenia do grup w trakcie trwania Kursu, po wcześniejszej konsultacji.

Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja miejsca po wpłaceniu zaliczki w wysokości 100 zł na konto: 55 1140 1010 0000 5158 5300 3015 (AIP Piękna 68 00-672 Warszawa). Grupy ruszą, o ile zbierze się minimum 5 osób. Informacje i zapisy: kamila.woloszyn@wp.pl lub tel. 665 820 808
Ze względu na niewielką ilość uczestników, możliwa jest uważna obserwacja przez nauczyciela ruchów ucznia i dostosowanie rytmu i sposobu pracy do możliwości ucznia.
Każda lekcja poświęcona jest innemu tematowi, jednak wszystkie nawzajem dopełniają się, zwiększają koordynację ruchową i poczucie swobody poruszania się, głęboko odprężają i zwiększają zdolności oddechowe. Polecane dla każdego, kto chce pracować nad sobą, nad swoją kondycją fizyczną i psychiczną, również dla osób po kontuzjach i operacjach. Dla muzyków, tancerzy, aktorów i fizjoterapeutów… Dla osób w każdym wieku i w każdej kondycji fizycznej!
Przykładowe tematy zajęć: aktywizacja miednicy w pozycji leżącej, siedzącej i stojącej, lekcje oddechowe, ruchy gałek ocznych, poprawa gibkości kręgosłupa poprzez ruchy zgięcia i wygięcia, odprężony kark, ukojone lędźwia, nauka płynnego siadania z pozycji leżącej, wygodne siedzenie na krześle etc.

 

„Uważność w Ruchu. Metoda Feldenkraisa przywodzi nas do siebie. Zarówno ruchy niewielkie, jak i te duże, globalne wykonywane są tu i teraz, ze świadomością i płynnością, z pełnym szacunkiem dla samego siebie. Poznajemy siebie w ruchu, swoje możliwości i ograniczenia, po skończonej lekcji mamy poczucie inności, niekiedy czujemy się niżsi, niekiedy wyżsi… Jedno jest pewne: zmienia się poczucie gruntu pod nogami, wytrąceni jesteśmy z codziennych schematów i przyzwyczajeń, odnajdujemy w sobie coś innego, ale jakże bardzo bliskiego…

Serdecznie zapraszam,”

Kamila Wołoszyn-Moroz, dyplomowana nauczycielka Metody Feldenkraisa i Child’Space

Author: kamila