Studio Metody Feldenkraisa

Zajęcia indywidualne

Zajęcia indywidualne w Studio Metody Feldenkraisa w Krakowie

Integracja Funkcjonalna

Na sesji indywidualnej nauczyciel używając czuciowego, niemechanicznego dotyku przemieszcza ciało ucznia, pozwalając mu doświadczać przyjemności ruchu, stawiając akcent na jakość poruszania się. Tym samym uczeń może doznać głębokiej relaksacji, poluzowania napięć, uwolnienia oddechu i odkryć nowe możliwości ruchowe i przestrzenie odczuwane w ciele. Dobrze jest wziąć kilka lekcji Integracji Funkcjonalnej przed rozpoczęciem lekcji grupowych, by poczuć o jaką jakość ruchu chodzi nam w Metodzie Feldenkraisa.

Integracja Funkcjonalna w Studio Metody Feldenkraisa w Krakowie
Integracja Funkcjonalna w Studio Metody Feldenkraisa w Krakowie

Child’Space

Jest to praca indywidualna nauczyciela z dzieckiem bazująca na Metodzie Feldenkraisa. Nauczyciel przede wszystkim obserwuje, uczy się dziecka i nawiązuje z nim kontakt. Następnie poprzez czuciowy dotyk przemieszcza jego ciało i zachęca do ruchów istotnych dla jego etapu rozwoju. Lekcja indywidualna jest okazją do bardziej uważnego przyjrzenia się dziecku. Dzięki regularnym spotkaniom rodzic może nauczyć się bardziej świadomego kontaktu z maluchem, w jaki sposób bawić się z nim, jak je dotykać i przemieszczać jego ciało, zachęcać do pozycji i ruchów istotnych dla jego etapu rozwoju.

Zachęcam do przeczytania moich artykułów na temat rozwoju niemowlęcia na portalu natuli.pl.

Zajęcia indywidualne Child'Space w Studio Metody Feldenkraisa w Krakowie

Zajęcia z kobietami w ciąży

Sesje indywidualne głęboko odprężają, uwalniają oddech i poluzowują napięcia w ciele spowodowane ciążą. Mogą też przyjąć formę sesji bardziej dynamicznych, zawierających mikro lekcje Świadomości Poprzez Ruch, mających na celu zapoznanie się z pozycjami istotnymi dla przebiegu porodu.

Przeczytaj tutaj, jak Metoda Feldenkraisa pomaga przygotować się do porodu. 

Zajęcia dla kobiet w ciąży w Studio Metody Feldenkraisa w Krakowie